ادویه جات

  • در یک دوره ای دارچین حتی بیشتر از طلا ارزش داشت؛ این ادویه، یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده است در واقع این ادویه محبوب پر از مزایا برای سلامتی است که شما را متعجب خواهد کرد. دارچین، این ادویه خوش طعم دارای خواص و فواید بسیاری میباشد، مخلوطی از دارچین عسل درمان بسیاری از بیماری ها میباشد، همچنین از دارچین میتوانید برای کاهش وزن استفاده کنید.
  • جوز هندی تخم سخت و خوشبوی درخت جوز بویا است که آرد می‌کنند و مصرف آن به عنوان ادویه صورت خشک شده در مناطق گرمسیری رواج بسیاری دارد. آنچه جوز هندی را به یکی از طعم‌دهنده‌ها و ادویه‌های پرمصرف در غذا- به‌خصوص در مناطق گرمسیری- تبدیل کرده‌است، عطر و بوی تند و مطبوع آن است. با اینکه از جوز هندی در طب سنتی استفاده می‌شود، اما این ماده هیچ گونه ارزش دارویی شناخته شده‌ای ندارد.
  • این گیاه ادویه‌ای حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی و ویتامین‌هاست که در سلامت انسان نقش مهمی را بر عهده دارند. برگ سبز این گیاه بسیار خوشبو است و در زمانی هم که خشک می‌شود با رایحه‌ای دل‌پذیر همراه است. این گیاه ادویه‌ای حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی و ویتامین‌هاست که در سلامت انسان نقش مهمی را بر عهده دارند.
  • دانه‌های فلفل و پودر فلفل که حاصل آسیاب آنهاست، ممکن است صرفاً به عنوان فلفل یا دقیق تر به عنوان فلفل سیاه، فلفل سفید یا فلفل سبز شناخته شوند. دانه‌های فلفل سبز در واقع دانه‌های فلفل سیاه نابالغند. فلفل سیاه بومی کشور هندوستان است و به‌طور گسترده در آنجا و در جاهای دیگر مناطق گرمسیری کشت می‌شود.
  • این نوع زیره را به اسم زیره کرمانی هم می‌شناسند و یکی از معروف‌ترین سوغاتی‌های استان کرمان است. زادگاه اولیه آن استان کرمان بوده‌است و در مناطق کوهستانی می‌روید. رایج‌ترین استفاده سنتی زیره برای رفع سوء هاضمه است. زیره می‌تواند فعالیت آنزیم‌های گوارشی را افزایش داده و به‌طور بالقوه سرعت هضم را تسریع کند.
  • زیره دارای تانن، روغن زرین و اسانس است. اسانس زیره را از تقطیر دانه له شده تحت اثر بخار آب بدست می‌آورند. زیره ضد تشنج است. برای برطرف کردن بیماری صرع مفید است. در دفع گاز معده مؤثر است. قاعده آور است. عرق آور است. برای رفع برونشیت از دم کرده زیره استفاده کنید. برای برطرف کردن سوءهاضمه مفید است. ترشحات زنانگی را برطرف می‌کند. برای تحریک اشتها زیره سبزه را با سرکه و آب مخلوط کرده و قبل از غذا بخورید.
  • زرد چوبه قلم ریشه ی درشت گیاه زردچوبه است که به شکل توده های بلند و کشیده در زیر خاک رشد می کنند. این قسمت ها را پس از خارج کردن از زیر خاک، شستشو، خشک و سپس آسیاب می کنند تا ادویه زردچوبه تولید شود. گیاه زردچوبه گیاهی آسیایی است که بومی هند است. از ادویه زردچوبه در طبخ غذاهای آسیایی استفاده می شود، همینطور از این ادویه برای ساختن ادویه کاری، ادویه خورشی و انواع ادویه های ترکیبی استفاده می شود.
فارسی